Patariame skaityti

Aušra Kurienė  Kaip užauginti žmogų

Lietuvių autorės knyga apie vaikų auginimo iššūkius. Joje gausu įžvalgų bei praktinių patarimų vaiko auginimo klausimais nuo laukimo periodo iki paauglystės. Knyga vertinga tuo, kad joje atsižvelgiama ne tik į vaiko, bet į visų šeimos narių poreikius ir vaidmenis. Autorė padeda tėvams koreguoti savo lūkesčius bei kelti realistinius tikslus tiek savo pačių, tiek vaikų atžvilgiu.

Marie Kondo  Tvarkingų namų stebuklas

Autorė paprastai ir aiškiai pamoko, kaip tvarkytis savo namus, kaip atsirinkti daiktus, kuriuos palikti, o kuriuos laikas jau išmesti arba atiduoti. Gyvendani tarp daiktų, kurie mums teikia džiaugsmą, jaučiamės geriau ir ramiau, o atsikratę nereikalingų, jaučiame palengvėjimą ir laisvę, laimę. Namų tvarkymasis, anot autorės – tai susitikimas su pačiu savimi ir su savo poreikiais.

Taylor Clark  Kaip įveikti nerimą, baimę ir stresą

Ši knyga yra įdomus pasakojimas apie tai, kaip kai kurie žmonės išlieka ramūs ir tvirti labai sudėtingose ir įtemptose situacijose. Tai mokslinė ir publicistinė apžvalga apie naujausius neurologinius tyrimus, paįvairinta žmonių istorijomis, kurios leidžia įsigilinti ir geriau suprasti, kodėl vienus nerimas ir stresas kankina, o kitus mobilizuoja. Knyga padeda geriau „prisijaukinti“ savo nerimą ir baimę bei padaryti jas savo gyvenimo sąjungininkėmis, o ne priešėmis.

Susan Forward  Toksiški tėvai

Ši knyga tai gilūs ir neretai skaudūs žmonių pasakojimai  apie nelengvą vaikystę, tada patirtus sunkumus, apie sudėtingus ir problemiškus, kaip autorė sako, „toksiškus“ tėvus, kurie dar labiau apkartina vaikų gyvenimą. Tai knyga žmonėms, kurie negali pasigirti idealia ar laiminga vaikyste ir turi nemažai nuoskaudų, nusivylimų, kuriuos norėtų įveikti ir gyventi toliau. Knyga yra naudinga norint giliau suprasti suaugusį žmogų ir jo sudėtingą kelią pasitikėjimo link.

Elaine N. Aron  Itin jautrus asmuo

Įgimtas nervų sistemos jautrumas būdingas 15-20 procentų žmonių. Savybė, turinti teigiamų ir neigiamų pasekmių tiek kasdienei savijautai, tiek santykiui su savimi ir artimaisiais, su pasauliu apskritai, gali gąsdinti, kelti nesupratimą, būti priežastimi nuovargio, nepasitikėjimo. Antra vertus, joje slypi potencialas būti kūrybišku, empatišku, imliu žmogumi. Kaip pažinti savo ir kitų jautrumą, kaip gyventi santarvėje su savo duotybėmis ir rūpintis savimi, pataria ši lengvu ir optimistišku stiliumi parašyta knyga.

Robin Norwood  Moterys, kurios myli per stipriai

Knyga skirta toms, kurios tikisi savo gerumu išgydyti kitus, tikisi, kad jei labai stengsis, bus pastebėtos ir įvertintos. Toms, kurios jau nebeprisimena, ką jos mėgsta, kas joms svarbu, kas teikia džiaugsmą. Jei meilė jums – kančia. o „Jo“ norai – svarbiausi, ši knyga jums.

Alice Miller  Gabaus vaiko drama 

Vaikas, kuris labai stengiasi pateisinti tėvų lūkesčius, ignoruoja savo tikruosius jausmus ir poreikius ir taip netenka kai ko labai svarbaus – tikrojo Aš. Jis tarsi nustoja augti, todėl dažnai jaučiasi tuščias,emociškai izoliuotas ir ‘benamis“. Autorė kviečia kelionėn, kurioje galima atrasti tą vaiką, suteikti jam namus ir ji užauginti. Kitas svarbus aspektas – pagalba tėvams pažinti ir suprasti savo vaikus, leisti jiems išgyventi visus jausmus, suprasti savo poreikius ir diena po dienos būti greta keliaujant savo tikrojo Aš link.

Clarissa Pinkola Estes  Bėgančios su vilkais

Šios knygos pagrindas – C.J.Jungo archetipų teorija ir plačiausios geografijos gyvavusios ir vis dar gyvuojančios pasakos, sakmės ir mitai. Tai tarsi saviterapijos ir pažinimo vadovas kiekvienai ir kiekvienam, norintiems pažvelgti į instinktyviosios moterų prigimties įsikūnijimus. Tam, kad kiekviena moteris pati suporastų, atrastų ir pažintų savo norus ir galimybes. Kad būtų lengviau nepasiklysti klaidžiuose pasirinkimų ir poelgių labirintuose, įsiklausant į savo vidinę laukinę moterį.

Verena Kast  Atsisveikinimas su aukos vaidmeniu

Knygoje atskleidžiama „aukos“ ir „agresoriaus“ santykių dinamika ir vidiniame, ir išoriniame lygmenyse. Autorė pateikia dviejų pasakų – „Mėlynbarzdis“ ir „Bildukas“ – interpretacijas ir jų pagalba suteikia viltį tariamai beviltiškose situacijose. Mėginimas pažinti save ir kitus – tai dar vien proga imti ir pradėti gyveni iš tikrųjų savo gyvenimą.

Janet Geringer Woititz  Suaugę alkoholikų vaikai

Šioje knygoje aprašomos savybės, būdingos daugeliui alkoholikų šeimose augusių žmonių. Kaip taisyklė, daugelis tų savybių suaugusiam žmogui trukdo gyventi. Knyga padeda šias savybes įsisąmoninti bei kritiškai įvertinti. Ji bus vertinga ir kitiems nedarniose šeimose užaugusiems žmonėms.

Harriet Lerner  Pykčio šokis

Knyga, skirta moterims, kurios jaučia kad dėl kitų gerovės aukoja savo svajones, kurios jaučiasi nesuprastos ir neįvertintos savo artimųjų, nors ir stengiasi dėl jų. Moterims, kurios nori išmokti efektyvesnių bendravimo su kitais būdų ir sukurti šiltesnius, artimesnius santykius.

M. Scott Peck  Nepramintuoju taku

Drąsus savo problemų pripažinimas ir atsakingas apsisprendimas spręsti iškylančias gyvenimo dilemas bei priimti likimo iššūkius, užuot jų vengus yra tai, kas daro mus žmonėmis. Kaip nepalūžti ir neprarasti tikėjimo savimi ir pasauliu, išsaugoti vertybes ir jas ginti, kaip kurti jautrius, mylinčius santykius – pataria autorius, remdamasis asmenine ir profesine patirtimi.

John Eldredge  Laukinis Širdyje

Tai aktuali knyga vyrams apie tapimą vyrišku. Jos dėka giliau pažinsime vyro sielos resursus, kurie gali likti ir nepanaudoti, jei nebus atpažinti. Knyga daug kalba apie tėvo ir sūnaus ryšio svarbą kiekvieno vyro gyvenime, todėl ji gali būti įdomi tiek tėvams, tiek sūnums, tiek moterims, kurioms svarbu geriau pažinti vyro vidinį pasaulį.

Robert Bly  Geležinis Džonas

Autorius, nagrinėdamas pasakos „Geležinis Džonas“ siužetą, atskleidžia svarbius vyro raidos aspektus. Ypač pabrėžiama berniuko iniciacija į vyrus, ją skatinantys ar stabdantys veiksniai. Knyga kviečia susipažinti su savo instinktyviąja prigimtimi, giliau suprasti savo santykį su savimi ir pasauliu.

Eva-Maria Zurhorst  Mylėk save ir nesvarbu, koks tavo sutuoktinis

Knyga apie tai, kaip tapti laisvesne ar laisvesniu santykyje su savo sutuoktiniu, kaip mažiau priklausyti nuo savo lūkesčių partnerio atžvilgiu, kaip prisiimti atsakomybę už savo sunkumus, užuot projektavus juos į partnerį. Autorė paradoksaliu būdu mėgina grąžinti viltį žmonėms, linkusiems visų savo sunkumų priežastimi laikyti sutuoktinį.

Elvyra Kučinskaitė (parengė)  Įskaudinta meilė. Skyrybos: išgyventi ir kilti

Skyrybos yra vienas skausmingiausių gyvenimo iššūkių. Knygoje sudėti skyrybas išgyvenusių žmonių patyrimai ir psichologų, dvasininkų, teisės specialistų komentarai apie įvairius skyrybų proceso aspektus. Kaip atrasti jėgų tikėti savimi ir kitais, ką galima atkurti, kaip išsilaisvinti iš kaltės, atmetimo, nereikalingumo ir beprasmybės jausmų, kaip vėl išmokti džiaugtis pasakoja knyga, galinti tapti pagalbininke sunkiu gyvenimo periodu.

 

Adresas
Trakų g. 13A, Vilnius (Žemėlapis)

Kontaktai
Darbo dienomis nuo 9 iki 19 val.
Ivona Battar tel. +370 659 10177,
Dr. Agnė Jurgaitytė-Avižinienė
tel. +370 698 00353
El. paštas: info@pkc.lt